GOTHIC

17. července 2008 v 19:35 | "p0tfoRka" |  ♥Style♥
Existuje šílené množství předsudků, které lidé ke gothikům chovají. Možná je to proto, že tento životní styl je pro ně neznámý, a lidé se vždy bojí toho, co neznají. A možná také pro to, že gothici vypadají jinak. Goth lidé se liší od každého průměrného člověka, který jde po ulici.

Je strašně moc mýtů, které se o nás nesou. Například někteří lidé si myslí že uctíváme ďábla. K tomu bych chtěla říct,že znám pár satanistů, kteří se oblékají jako goth, ale jde spíš o vyjímku, protože já osobně k satanistům nepatřím a nikdy nebudu. Mimo to, že je mi jejich "víra" nesympatická, tak s ní nesouhlasím. A většina gothiků v mém okolí je v tom se mnou za jedno. Někteří z nás jsou ve spojení s takzvanými přírodními náboženstvími jako je třeba Wicca, o které koluje také spousta mylných představ, ale hodně z nás se nespojuje s žádnou vírou.

Hodně známé je, že gothici jsou ti, co jsou pořád v depresi. To nepopírám, protože já mívám deprese opravdu hodně často, ale rozhodně to není pravidlem. A to, že žijou v nereálném světě? Tak to je úplná blbost. Každý z nás občas potřebuje utéct někam pryč u dnešního světa, alespoň trochu si odpočinout…, ale to neznamená, že nestojíme nohama pevně na zemi.


Ale odpověď na otázku, co to je doopravdy gothic, dobrá, jak už jsem před tím řekla, pro mě je to styl života ve kterém můžu být sama sebou. Nemusím se přetvařovat a dělat ze sebe něco, co nejsem. Jde o to dělat všechno pro to, aby se člověk cítil dobře, ale zase bez působení nepříjemností ostatním, aby někoho nenapadlo provést nějakou s prominutím debilitu a pak tvrdit, že on je gothik a že to k tomu patří, protože takhle vznikají ty ujeté pověry o nás, i když lidé, co ty hovadiny dělají nemají s goth vůbec nic společného.

A co je pro mě cítit se dobře? Tak za prvé nosit věci v kterých se cítím dobře. To znamená, že všechno moje oblečení má černou barvu a občas si oblékám gothické oblečení, nosím určité šperky (doplňky), mé vlasy jsou obarvené na černo, a používám černo-bílý make-up. (Což samozřejmě není podmínkou, ale gothici se prostě nejlépe cítí v černé barvě.) Za druhé, nestarám se, co ostatní lidé říkají na můj vzhled, i když musím přiznat, že poznámky rodinných příslušníků stylu: "Zas vypadáš jak upír" nebo "kdy se přestaneš strojit do toho zoombie stylu" či hodnocení malých dětí v podobě "čarodějnice, mami já se bojím" občas ignorovat nejde, ale já je beru spíš jako poklonu :)." Goth je schopnost najít umění tam, kde se zdá, že chybí; najít světlo v temnotě
a přijmout celou jeho podstatu…"
Jennifer Mason
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama